2 грудня – міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Одним із сучасних форм рабства є торгівля людьми.
Торгівля людьми – це нелегальна діяльність, що включає в себе вербування, контроль та використання людей задля отримання вигоди від ïх експлуатаціï. Використовуючи силу, обман та примус, людей по всьому світу в XIX сторіччі продають та купують проти ïх волі. Це не лише сексуальна експлуатація або випадки, пов’язані із викраденням людей. Більшість постраждалих серед украïнців перебували в трудовій
експлуатації або були втягнені в злочинну діяльність, за що наразі відбувають покарання у вигляді позбавлення волі.
Уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є: незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи; молодь, діти вулиць, діти-сироти; сільське населення, внутрішньо переміщені особи; іноземні громадяни – трудові мігранти; особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального; бідні, малозабезпечені особи; особи з проблемами психічного здоров’я.
За статистикою, станом на сьогодні Міністерством соціальної політики України встановлено статус 131 особі, які постраждали від торгівлі людьми, з них 33 жінкам, 96 чоловікам, 2 хлопчикам. По Дніпропетровській області такий статус встановлено 6 особам, які постраждали від трудової експлуатації, з них: 1 – жінці, 5 – чоловікам. За період з 2012 року по Дніпропетровській області такий статус надано 59 особам.
Департамент соціальної політики міської ради наголошує, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі.