Старобільський медичний фаховий коледж 10 жовтня відзначає своє День народження!!!

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

День в історії Старобільська: 10 жовтня в місті розпочав роботу медтехнікум.

10 жовтня 1932 року, 91 рік тому, розпочалось становлення Старобільського медичного коледжу. В архівних документах Народного комісаріату охорони здоров’я УРСР за 1932 рік зберігається лист директора Старобільського медтехнікума про те, що з 10 жовтня 1932 року медтехнікум розпочав свою роботу (архівна довідка № 215 від 16.03. 1982 р. ЦДАЖР УРСР). З 10.10.1932 року Старобільське медичне училище розпочало підготовку фельдшерів.

Зі спогадів Діденко Василя Івановича (одного із засновників коледжу): “На момент відкриття працювати доводилось у таких умовах: в одному приміщенні – кімната для занять, дві кімнати під гуртожиток, кімната в якості кухні-їдальні, інші кімнати стояли порожніми. Меблів майже не було, лише 2 столи й 2 лави. Учні повинні були принести з собою по 2 стільці. З наочних посібників був лише скелет людини, принесений з краєзнавчого музею. Викладачі загальноосвітніх дисциплін наочні посібники приносили з міських шкіл, які були непогано оснащеними. Лікарі власноруч готували препарати в анатомці лікарні, там же проводились заняття з анатомії зі студентами”.

У 1934 році викладач хірургії Юрженко Петро Іванов організував Старобільський пункт переливання крові. Першими донорами були учні школи, які одночасно засвоїли весь процес переливання крові, що пізніше, в роки війни 1939-1945, дало змогу скористатись отриманими знаннями. Велика увага приділялась практичним заняттям. Вони проводилися у вендиспансері, тубдиспансері, відділеннях лікарні – це були заняття анатомії, терапії, фармакології, хірургії.

У 1944 році директором було призначено молодого лікаря Ведутенка Миколу Олександровича, який одночасно був головним лікарем шкірно-венерологічного диспансеру та відділення стаціонару. Заняття проводили у важких умовах: сиділи на підлозі, писали на газетах, старих книгах при керосинових лампах, у холодних приміщеннях, без муляжів та іншої наочності. Після 1945 року під навчальний корпус було обладнано будівлю (колишня початкова земська школа) на нинішній вулиці Монастирській, (колишня Кірова).

У лікарні для занять одночасно двох груп виділили дві кімнати, в приміщенні “анатомки” проводились відповідно заняття з анатомії.

Споруджувався будинок гуртожитку. Підготовка медичних сестер в Старобільську здійснюється з 1952 року. У 1954 році була змінена назва навчального закладу: замість назви медтехнікум затверджується назва медичне училище.

1.12.2006 року Старобільське медичне училище перейменоване у Старобільське обласне медичне училище.

19.04.2005 року Старобільське обласне медичне училище визнано акредитованим за статусом вищого закладу освіти I рівня акредитації.

07.11.2017 року Старобільське обласне медичне училище перейменовано на Старобільський медичний коледж.